ახალგაზრდების დასაქმების შესახებ პროექტის დასკვნითი პრეზენტაცია გაიმართა
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრიმა (GCSD) მონაწილეობა მიიღო პროექტის - ახალგაზრდების დასაქმება - სამოქალაქო საზოგადოების გავლენა უკრაინაში, მოლდოვასა და საქართველოში დასკვნით პრეზენტაციაში.
პროექტი აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის მხარდაჭერით, 2020 წლის აპრილიდან ოქტომბრის ჩათვლით მიმდინარეობდა.
პროექტის მიზანს,  ახალგაზრდების დასაქმების პოლიტიკაზე, სამოქალაქო საზოგადოების როლის გაძლიერება წარმოადგენდა. პროექტის ფარგლებში განხორციელდა ახალგაზრდების დასაქმების მიმართულებით საჯარო პოლიტიკის კვლევა და დარგის ექსპერტების ჩართულობით, ხელისუფლებისთვის, შესაბამისი მიზნობრივი რეკომენდაციების შემუშავება.
პრეზენტაციაზე კვლევის შედეგები წარადგინა გოგიტა ღვედაშვილმა, GCSD – ის ევროკავშირის და სტრატეგიული კომუნიკაციების პროგრამების დირექტორმა და დავით ჯინჯიხაძემ, პროექტის ოფიცერმა.

The final presentation of the project on youth employment was held
The Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) took part in the final presentation of the project - Youth Employment Solutions: Impact by Civil Society in Ukraine, Moldova, Georgia.
The project was supported by the Eastern Partnership Civil Society Forum from April to October 2020.
The aim of the project was to strengthen the role of civil society in youth employment policy. The project carried out a public policy study on youth employment and with the involvement of experts in the field, developed relevant targeted recommendations for the government.
The results of the research were presented by Mr. Gogita Ghvedashvili, GCSD EU and Strategic Communications Program Director and Mr. Davit Jinjikhadze, Project Officer.