მართლწესრიგის ოფიცრებისთვის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის წარმომადგენლებისთვის კომუნიკაციის საკითხებზე ტრენინგები ჩატარდა
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მართლწესრიგის ოფიცრებისთვის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის წარმომადგენლებისთვის ტრენინგების ციკლი გაიმართა.
სწავლებაში მონაწილე ოფიცრებმა ინფორმაცია მიიღეს შემდეგ საკითხებზე: ეფექტიანი კომუნიკაცია, პრაქტიკული კომუნიკაციის ტექნიკა, კომუნიკაციის უნარების გამოყენება და სხვ.
ტრენინგებს მართლწესრიგის 32 ოფიცერი და საპატრულო პოლიციის 8 თანამშრომელი დაესწრო.
ტრენინგების ციკლი GCSD-ის პროექტის „ნდობის ამაღლება საზოგადოებასა და პოლიციას შორის“ ფარგლებში ჩატარდა. პროექტი 2018 წლიდან, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობითა და საქართველოში ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს მხარდაჭერით ხორციელდება. იგი მიზნად ისახავს მართლწესრიგის ოფიცრის ინსტიტუტის განვითარების ხელშეწყობას.
ტრენინგი ტერორიზმის და ძალადობრივი ექსტრემიზმის შესახებ
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) მიერ ორგანიზებული ორდღიანი ტრენინგი, ტერორიზმის და ძალადობრივი ექსტრემიზმის შესახებ დასრულდა. ტრენინგში მონაწილეობდნენ ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლის ეროვნული სტრატეგიის შემუშავებისა და მონიტორინგის მუდმივმოქმედი უწყებათაშორისი...

Trainings on communication issues were conducted for Tbilisi Police and Patrol Police Departments of the MIA
A training cycle for the representatives of Tbilisi Police (COP) and Patrol Police Departments of the Ministry of the Internal Affairs of Georgia, organized by Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) was held.
The participants of the training got acquainted with aspects of effective communication, practical communication techniques, the use of communication skills, etc.
Thirty-two Community Oriented Police (COP) officers and eight Patrol Police Department co-workers attended the training.
The training cycle was conducted within the framework of the project - “Building Trust and Confidence between Police and Society”. The project has been running by GCSD since 2018 in close relationship with the International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and with the support of the Embassy of the Netherlands in Georgia. It aims to enhance the institutional development of Community Oriented Police.