GCSD ტერორიზმის კვლევის ცენტრს აფუძნებს
გვსურს კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი სიახლე გაცნობოთ! #GCSD-ის ფარგლებში ჩამოყალიბდება საქართველოში პირველი „ტერორიზმის კვლევის ცენტრი“(TRC). ცენტრის მიზანი იქნება გამოიკვლიოს ტერორიზმთან დაკავშირებული საკითხები საქართველოს, კავკასიისა და ახლო აღმოსავლეთის რეგიონული ფოკუსით.
ცენტრი მიზნად ისახავს შეავსოს საქართველოში ტერორიზმისა და მასთან დაკავშირებულ საკითხებთან ცოდნის ნაკლებობა; შექმნას ქართულენოვანი ლიტერატურა ტერორიზმის შესახებ (პოლიტიკის დოკუმენტები, სტატიები); ჩამოაყალიბოს მკვლევართა და ექსპერტთა ქსელი, რომელიც სიღრმისეულად გააგრძელებს ტერორიზმის კვლევას ცენტრთან ან/და ინდივიდუალურად.
ცენტრი აქტიურად ითანამშრომლებს სტუდენტებთან და უნივერსიტეტებთან, სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლებთან, მედიასა და საჯარო ინსტიტუტებთან. ცენტრის ფარგლებში გაიმართება ისეთი ტიპის აქტივობები როგორიცაა მრგვალი მაგიდის შეხვედრები, კონფერენციები, ტრენინგები და სხვა.

Important Announcement From #GCSD!
Important announcement from #GCSD! Within the organization, we are going to launch the first ever Terrorism Research Center (TRC) in Georgia. Center aims to comprehensively research the terrorism-related topics focused on Georgia, Caucasus and Middle East regions.
Our goal is to fill the knowledge gap regarding the terrorism studies in the region; elaborate the Georgian language literature and create the network of professionals and experts in the field.
Center will actively cooperate with the academia, CSO, media and State institutions. Our activities will not be limited to workshops, roundtable meetings, training, and scholarships.