პროექტი - „მულტიკულტურული განათლების ხელშეწყობა საქართველოს სკოლებში“
GCSD-მღია საზოგადოების ფონდის მხარდაჭერით დაიწყო ახალი პროექტი - „მულტიკულტურული განათლების ხელშეწყობა საქართველოს სკოლებში“. პროექტის მიზანია, ხელი შეუწყოს ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების შესახებ ცოდნის გაზრდას, მათთვის დამატებითი სასწავლო რესურსების მომზადებისა და პედაგოგებისთვის ეფექტური სწავლების გაძლიერების გზით.
პროექტის ფარგლებში, გათვალისწინებულია შემდეგი აქტივობები - ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების შესახებ ნარატიული მასალების, ანიმაციური სასწავლო ვიდეოებისა და ტელე-რადიო სიუჟეტების მომზადება. ასევე, ჩატარდება სემინარები პედაგოგებისთვის და საჯარო ლექციები ეთნიკური და რელიგიური ჯგუფების შესახებ.
პროექტის შედეგად სკოლის მოსწავლეები, ადრეულ ასაკში საინტერესო და თანამედროვე ფორმით მიიღებენ ცოდნას საზოგადოების წინაშე უმცირესობების დამსახურებების შესახებ.
პროექტის ფარგლებში, GCSD, ადგილობრივ და რეგიონულ მედიათან მჭიდრო თანამშრომლობით, პროექტის შესახებ საინფორმაციო კამპანიას აქტიურად წარმართავს.

Supporting Multicultural Education in Georgian Schools
With the support of the Open Society Georgia Foundation, GCSD launched a new project - "Supporting Multicultural Education in Georgian Schools". The project's mission is to promote the increase of knowledge about ethnic and religious minorities by preparing additional educational resources for them and strengthening effective teaching methods for teachers.
The project entails the following activities: preparation of narrative materials, animated educational videos and TV-radio appearances about ethnic and religious minorities. There will also be held workshops for teachers and public lectures on ethnic and religious groups.
As a result of the project, school students will get knowledge about the merits of minorities in an interesting and modern way at an early age.
Within the framework of the project, GCSD, in close cooperation with local and regional media, will actively conduct an information campaign about the project.