სამუშაო შეხვედრა სამცხე-ჯავახეთის ადგილობრივ მედიასთან და არასამთავრობო სექტორთან
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის (GCSD) ორგანიზებით, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში მომუშავე ადგილობრივი მედიის და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
ონლაინ შეხვედრაზე მონაწილეებმა პროექტის - „ეთნიკური უმცირესობის მედია ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება და დეზინფორმაციასთან ბრძოლა“, ძირითადი აქტივობები განიხილეს. GCSD - იმ მიიღო არასამთავრობო ორგანიზაციებისგან რეკომენდაციები, პროექტის განხორციელების პროცესში ადგილობრივი თემების თავისებურებების გათვალისწინების მიმართულებით.
პროექტი მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს სამცხე-ჯავახეთის ადგილობრივ მედიას, რათა კრიზისულ ვითარებაში ეფექტიანად და დროულად შეძლოს პროაქტიული კომუნიკაცია და ცრუ ინფორმაციის იდენტიფიცირება. შედეგად, სომხურენოვანმა მოსახლეობამ მიიღოს დროული და სანდრო ინფორმაცია ადგილობრივ და ქვეყანაში მიმდინარე აქტუალურ თემებზე. პროექტი ხორციელდება GCSD - ის მიერ, TV9 - სთან თანამშრომლობით და საქართველოს ღია საზოგადოების ფონდის ფინანსური მხარდაჭერით.

Meeting with Samtskhe-Javakheti local media and non-governmental sector
Georgian Center for Strategy and Development organized a working meeting with representatives of local media and non-governmental organizations based in the Samtskhe-Javakheti region.
The meeting was held online, where participants discussed the main activities of the project - "Improve Access to Ethnic Minority Media Outlet and Safeguard Information Space from Disinformation". Besides GCSD has received recommendations from NGOs to take into account the specifics of local communities in the project implementation process.
The project aims to support the local media in Samtskhe-Javakheti to be able to communicate proactively and identify disinformation effectively during a crisis. As a result, the Armenian population in the region will receive timely and reliable information on local and national issues. The project is implemented by GCSD with the financial support of the Open Society Georgia Foundation in cooperation with TV9.