საუბრები ელჩებთან - ევროკავშირის ელჩი საქართველოში
GCSD აგრძელებს შეხვედრების სერიას - "საუბრები ელჩებთან", სადაც საქართველოში პარტნიორი სახელმწიფოების ელჩები აქტუალურ გეოპოლიტიკურ საკითხებზე და საკუთარი ქვეყნების პოზიციონირებაზე საუბრობენ.
სერიის, "საუბრები ელჩებთან", მორიგი შეხვედრის ფარგლებში, 2023 წლის 13 ივნისს, GCSD-მ, ევროკავშირის ელჩს საქართველოში, პაველ ჰერჩინსკის, უმასპინძლა. შეხვედრის ფარგლებში, ელჩმა ისაუბრა რუსეთის მიერ უკრაინაში მიმდინარე ომის შედეგად შეცვლილ გეოპოლიტიკურ პროცესებზე და საქართველოსთვის ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსის მიღების პერსპექტივაზე.
შეხვედრა ჩატარდა სამუშაო ჯგუფის და ჩეთემ ჰაუსის ფორმატში.
საუბრები ელჩებთან - გერმანია
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრი (GCSD) აგრძელებს შეხვედრების სერიას - „საუბრები ელჩებთან“, სადაც საქართველოში პარტნიორი სახელმწიფოების ელჩები აქტუალურ გეოპოლიტიკურ საკითხებზე და საკუთარი ქვეყნების პოზიციონირებაზე საუბრობენ. შეხვედრების სერიის „საუბრები...

Ambassador Talks - Ambassador of the EU to Georgia
The Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) continues the series of meetings - "Ambassador Talks", where the ambassadors of partner states discuss current geopolitical issues.
As part of the meeting of the “Ambassador Talks” series, On June 13, 2023, GCSD hosted the Ambassador of the European Union to Georgia, H.E. Pawel Herczynski. H.E. Herczynski talked about the geopolitical processes changed by Russia as a result of the ongoing war in Ukraine and the prospect of Georgia becoming a candidate for EU membership.
The meeting was held in a working group format under Chatham House rule.
Ambassador Talks - Germany
The Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) continues the series of meetings - "Ambassador Talks", where the ambassadors of partner states discuss current geopolitical issues. As part...