ტრენინგი დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოს რეგიონული წარმომადგენლებისათვის
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის - GCSD ორგანიზებით, 5 და 6 ივნისს, . ბორჯომში, სააგენტოსაწარმოე საქართველოშიმიკრო და მცირე მეწარმეობის ხელშეწყობის პროგრამაში სოციალურად დაუცველი სტატუსის მქონე პირთა წარმატებული ჩართულობის ხელშეწყობის მიზნით, ტრენინგი გაიმართა.
ტრენინგი განკუთვნილი იყო დასაქმების ხელშეწყობის სახელმწიფო სააგენტოს რეგიონული წარმომადგენლებისათვის და გულისხმობდა მათთვის შესაბამისი საკომუნიკაციო უნარების განვითარებას, რაც შემდგომში დაეხმარებათ საარსებო შემწეობის მიმღებ პირებთან საკონსულტაციო შეხვედრების ჩატარებაში.
ღონისძიების განმავლობაში, მონაწილეები უკეთ გაეცნენ სააგენტოსაწარმოე საქართველოშიმიკრო და მცირე მეწარმეობის ხელშეწყობის პროგრამის შინაარსს, ეფექტური და ხელისშემშლელი კომუნიკაციის ფაქტორებს, პროგრამაში გასაუბრების ეტაპის პროცესს, ბენეფიციართა გასაუბრებისთვის მომზადების სპეციფიკასა და სატელეფონო კონსულტაციის სირთულეებს.
ტრენინგი, პროექტისსოციალურად დაუცველი ჯგუფებისათვის ფინანსებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდაფარგლებში გაიმართა, რომელსაც GCSD შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტო მხარდაჭერით, “Rural SMEs Development Project”-ის ფარგლებში ახორციელებს.

Training for the regional representatives of the State Employment Promotion Agency
On June 5 and 6, the Georgian Center for Strategy and Development (GCSD) organized a two-day training in Borjomi. The purpose of the training was to promote the successful involvement of people with socially vulnerable status in the Micro and Small Business Support Program of Enterprise Georgia.
The training was intended for the regional representatives of the State Employment Promotion Agency and meant equipping them with appropriate communication skills, which will contribute to the successful participation of persons with socially vulnerable status who have passed the interview stage in the Micro and Small Business Support Program.
During the training, the participants became better acquainted with the content of the Micro and Small Business Support Program of the "Enterprise Georgia" agency, effective and hindering communication factors, the process of the interview stage in the program, the specifics of preparing the beneficiaries for the interview and the difficulties of telephone consultation.
The training was held within the framework of the project "Improving Access of Socially Vulnerable Groups to Grant Opportunities”, which GCSD implements with the support of the Swiss Agency for Development and Cooperation and "SwissContact", within the framework of the "Rural SMEs Development Project".