ტრენინგი - კომუნიკაცია კრიზისის დროს
საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით, 17-18 მაისს, გაიმართა ტრენინგი - კომუნიკაცია კრიზისის დროს. ტრენინგში მონაწილეობდნენ საქართველოს მთავრობის სტრატეგიული კომუნიკაციების სამსახურის და სხვა უწყებების თანამშრომლები. მონაწილეები გაეცნენ კრიზისის დროს კომუნიკაციის საუკეთესო საერთაშორისო გამოცდილებას, ამასთან, განიხილეს მედიასთან ეფექტიანი კომუნიკაცია და სხვა
ტრენინგი Albany Associates-ის ექსპერტმა ჯემ ტომასმა ჩაატარა.
ტრენინგი სტრატეგიული კომუნიკაციების პროგრამის ფარგლებში ჩატარდა. პროგრამა, საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება. მისი მიზანია, საქართველოს მთავრობის შესაძლებლობების გაზრდა სტრატეგიული კომუნიკაციების მიმართულებით და ეფექტური სტრატეგიული კომუნიკაციების სისტემის შემუშავება.

Crisis Communication training
Georgian Center for Strategy and Development held a Crisis Communication training on May 17-18. The representatives of the Georgian Government Strategic Communications and other relevant agencies participated in the training. Participants learned about the best international communication experiences during the crisis, discussed effective communication with the media, and more.
The training was conducted by Albany Associates expert Jam Thomas.
The training was held under the Strategic Communications Program. The program is implemented with the financial support of the Embassy of the United States of America in Georgia. Its goal is to increase the capacity of the Government of Georgia in the field of strategic communications and to develop an effective strategic communications system.